HAKKIMIZDA

1994  yılında Bozyaka’da bulunan BOZYAKA KOREAN TAEKWONDO İHTİSAS KULÜBÜ DERNEĞİMİZ 4. Dan Taekwondo antrenörü Hasan TAŞTAN tarafından kurulmuştur. Hasan TAŞTAN’ın bilinçli, disiplinli, azimli çalışmaları ile ulusal ve  uluslararası alanlarda bir çok başarılara imza atmıştır.

Ailece  sporcu olan Hasan TAŞTAN, Ulviye TAŞTAN. Onur TAŞTAN, Melih TAŞTAN  ve yüzlerce sporcumuzun da gayretli çalışmaları ile taekwondonun başarı çıtasını sürekli arttırmış, Olimpiyat oyunları, Dünya ve Avrupa şampiyonaları, Balkan Şampiyonaları ve Türkiye Şampiyonalarında sürekli başarılı olmuş, dereceler elde etmiş ve zirvede yer alan bir kimliğe bürünmüştür.

Bozyaka Korean Taekwondo İhtisas Kulübümüz çalışmalarını haftanın her günü Kulüp adresimiz olan KARABAĞLAR ilçesi Bozyaka  mahallesi 3116 sokak no: 10/A İzmir adresinde devam etmektedir.

Daha sonra 2. Spor salonu olarak 2010 yılında yine KARABAĞLAR ilçesi Bozyaka mahallesi 3116 sokak no: 4/A İzmir adresinde TAŞTAN SPOR  MERKEZİ   kurulmuştur. Yine çalışmalarını haftanın her günü devam ettirmektedir.

           Spor Salonlarımızda Sedanter olarak tanımlanan iş, sosyal hayat ile ev yaşantısı arasında zaman geçiren bireylere egzersiz kavramının yaşamın bir parçası olması konusunda bilgilendirmek amaçlanmıştır. Sağlıklı yaşama konusunda yaşam biçimi oluşturan ya da doktor kontrolünden geçmiş nefes alma zorlukları yaşayan, postür bozuklukları rastlanan, aşırı şişman ya da aşırı zayıf bireylerin sağlık durumlarında iyileştirme, kuvvet antremanları, bölgesel çalışmalar, vücut şekillendirme, geliştirme, kondisyon, taekwondo, kickboks, judo, yakın dövüş   ve en önemlisi sağlığı koruma konusunda eğitmenler gözetiminde, dallarında tüm  Antrenörlük belgelerine sahip Hasan TAŞTAN, Ulviye TAŞTAN, Onur TAŞTAN ve Melih TAŞTAN gibi bilgili tecrübeli kendini yetiştirmiş ve aynı zamanda Judo Milli Takım sporcusu,  judo, taekwondo ve kick boks gibi sporları da aktif olarak yapan Dünya ve Avrupa 3. Sü, sayısız Türkiye Şampiyonlukları ve Uluslararası maçlarda 1.cilikleri olan Onur TAŞTAN ve Melih TAŞTAN hocalarımızın  eşliğinde ve sayısız büyük başarılar elde etmiş sporcular yetiştiren değerli hocamız Hasan TAŞTAN’ın izinde, bay ve bayanlarla ayrı ayrı çalışmalar yapılmaktadır.

Bu geniş yelpazedeki spor kavramı farklı boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. İş hayatındaki Mesleki seçim, gelişim ve kariyer hedeflerinde belirleyici etken olarak, topluma katılım ve birey olma yolunda teşvik edici faktörleri artıran böylece iletişim becerisini  geliştirmeye  destek veren Sosyal boyut ve bu tür gelişimlerle birlikte bireyin kendi varlığının anlam ve amacını kavrama yolunda ruhsal boyutundaki gelişimleri yönlendirecek Manevi gelişimine katkı sağlayacaktır. Özellikle kişilerin sağlıklı birey olma yolunda problem çözme, öğrenme ve aktarma gibi kazanımları Entelektüel (Zihinsel) gelişimlerine katkı sağladığı gibi, heyecan, stresle başa çıkma, kaygı ve duyguları yönetmedeki gelişim ile ilgili Duygusal boyutta da kazanımlar sağlayacaktır. En önemli boyutlarından gözüken Fiziksel boyut ise kişilerin hareket serbestliğini, günlük yaşantılarındaki efor gerektiren durumlarla başa çıkma kapsamında destek sağlamaktadır. Bu kapsamda spor bireylerin toplum içerisinde yaşama ait değerlerini arttıran, mesleki gelişimleri üst düzeyde olan fiziksel ve zihinsel anlamda sağlıklı gelişimler sağlamaktadır.

Sporu sadece sporcular yapmamalıdır, spor bir toplumun yaşam biçimi olmalıdır. Hiç bir şeye sınır koymamalısınız. Ne kadar hayal ederseniz, o kadar ileriye gidebilirsiniz. Sağlık için, sporu seçin!!!!!